Ogłoszenia parafialne
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.X.2011 r.
 1. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte w naszym kościele będą odprawione codziennie wieczorem o godzinie 1700, potem nabożeństwo różańcowe.
 2. Dzisiaj - odpust ku czci Matki Bożej Fatimskiej w kościele św. Józefa w Tarnowie, suma o godzinie 1100.
 3. W najbliższą środę o godzinie 1900 w parafii św. Józefa w Tarnowie, w kaplicy Domu Parafialnego na parterze, rozpocznie się ostatni w tym roku kurs przedmałżeński w naszym dekanacie. Kurs ten będzie się odbywał we środę o godzinie 1900 i w niedzielę o godzinie 1700. Zainteresowanych zachęcamy do udziału.
 4. W przyszłą niedzielę w kościele obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynający cały tydzień modlitw w intencji misji świętych, składka na tacę będzie przeznaczona do dyspozycji Ojca Świętego, a przeznaczona na misje święte.
 5. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich zmarłych. Przy tym sprzątaniu grobów nie zapominajmy o zachowaniu porządku i ładu na naszym parafialnym cmentarzu. Na stoliku koło figury świętego Antoniego znajdują się specjalne karteczki na wypominki roczne i listopadowe, można je zabrać, aby wpisać dusze swoich bliskich zmarłych. Przy pisaniu imion i nazwisk dusz zmarłych na wypominkach rocznych, można także dopisać przed którą Mszą Świętą się chce, aby ta dusza była wypominana ( wypominki będą czytane jak do tej pory przed Mszą Świętą o godzinie 700, 900 i 1100).
 6. W związku z trwających do końca października konkursem „100 placów zabaw na 100 Nivea” pani dyrektor oraz wszyscy pracownicy naszego przedszkola zwracają się jeszcze raz o pomoc i wsparcie tego konkursu. Jeszcze nam trochę brakuje do 25 – tki premiowanych placów, choć z każdym dniem się do niej zbliżamy. Gdyby ktoś chciał wesprzeć tę akcję jest proszony do zakrystii, aby podać swój numer komórkowy i tam otrzyma dalsze informacje. Budowa takiego placu zabaw to kwota około 40 tysięcy złotych, jest więc o co walczyć dla naszych dzieci. Jeszcze raz gorąco zachęcamy o pomoc.
 7. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Zając Stanisława, Bandyk Wawrzyniec, Szatko Krzysztof, Żmuda Stanisława, Wójcik Grzegorz i Stelmach Janusz.

INTENCJE MSZALNE – 17.X. – 23.X. 2011 r.

PONIEDZIAŁEK: - Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego

17.00 - Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Katarzyny i Józefa w 2 rocznicę ślubu.

WTOREK: - Święto św. Łukasza.
17.00
+ Marian Pączek w 5 rocznicę śmierci.

ŚRODA:
17.00
+ Teresa Marszałek z okazji imienin.

CZWARTEK: - Wspomnienie św. Jana Kantego.
17.00
+ Helena i Bronisław Madej w 2 rocznicę śmierci Heleny.

PIĄTEK: - Wspomnienie bł. Jakuba Strzemię.
17. 00
+ Janina Łakoma od rodziny Gębiców.

SOBOTA: - Święto Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.
17.00
+ Małgorzata Barańska od brata z żoną i dziećmi.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA:
7.00
+ Karolina i Michał Małek w 4 rocznicę śmierci Karoliny.
9.00
+ Józef i Józefa Stelmach.
11.00
+ Tadeusz, Genowefa i Henryk Kiełbasa.
16.00
+ Julia Jeż w 24 rocznicę śmierci.

Ponadto przez cały tydzień będą odprawiane Msze Święte Gregoriańskie za zmarłe śp. Czesławę Filipowicz, Weronikę Kuta i Stanisławę Grycz codziennie o godzinie 17:00, w przyszłą niedzielę o godzinie 7:00.

 
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 9.X.2011 r.
 1. Dzisiaj w całej naszej Ojczyźnie przeżywamy XI Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – człowiek modlitwy”. Zbiórka do puszek przed kościołami całej Polski jest przeznaczona na pomoc dzieciom i młodzieży uzdolnionej pochodzącej z biednych rodzin. Za złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”.
 2. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte w naszym kościele będą odprawione codziennie wieczorem o godzinie 1700, potem nabożeństwo różańcowe. Jeszcze raz ogromnie zachęcam wszystkich: dzieci szkolne, młodzież i dorosłych do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach ku czci Matki Bożej.
 3. We środę po Mszy Świętej wieczornej o godzinie 1700 – spotkanie z uczniami klasy II Gimnazjum przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
 4. W przyszłą niedzielę - odpust ku czci Matki Bożej Fatimskiej w kościele św. Józefa w Tarnowie, suma o godzinie 1100. Program całego odpustu jest wywieszony w gablotce parafialnej.
 5. Na stoliku koło figury św. Antoniego znajduje się czasopismo dla dzieci: „Promyczek dobra” w cenie 4 zł. Zachęcamy do zakupu i lektury.
 6. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Maca Katarzyna, Wapiennik Lucyna, Łuszcz Adam Łakoma Józefa i Nytko Dorota.

 

INTENCJE MSZALNE – 10.X. – 16.X.2011 r.

PONIEDZIAŁEK:
17.:00
+ Bolesław i Helena Potempa w rocznicę śmierci Bolesława.

WTOREK:
17.:00 - Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże dla Jolanty i Zenona w 15 rocznicę ślubu.

ŚRODA:
17.:00
+ Stanisława Gracz.

CZWARTEK: - Wspomnienie bł. Honorata Koźmieńskiego.
17.:00
+ Edward Nowak z okazji imienin.

PIĄTEK:
17.:00
+ Maria Łakoma w 16 rocznicę śmierci, siostra zakonna Anna Masło w 2 rocznicę śmierci.

SOBOTA: - Wspomnienie św. Teresy od Jezusa.
17.:00
+ Wojciech i Tekla Małochleb.

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA:
7.:00
+ Maria i Stanisław Żmuda.
9.:00
+ siostra zakonna Norberta Lis w 2 rocznicę śmierci.
11.:00
Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Krystyny w 80 rocznicę urodzin.
16.:00
+ Marian Stelmach w 10 rocznicę śmierci od wnuków z rodzinami.

Przez cały tydzień będą odprawiane Msze Święte Gregoriańskie za śp. Weronikę Kuta, codziennie wieczorem o godzinie 17:00, w przyszłą niedzielę o godzinie 9:00, natomiast od jutra rozpoczną się Msze Święte Gregoriańskie za śp. Stanisławę Grycz, także codziennie o godzinie 17:00, a przyszłą niedzielę o godzinie 7:00.

Ponadto będą odprawione Msze Święte:

Poniedziałek + Czesława Filipowicz od parafii Zaczarnie
Wtorek + Czesława Filipowicz od parafii Zaczarnie
Środa + Czesława Filipowicz od Akcji Katolickiej parafii Zaczarnie
Czwartek + Czesława Filipowicz od rodziców i dzieci pierwszokomunijnych parafii Zaczarnie
Piątek + Czesława Filipowicz od rodziny Pęcaków i Cyganów z Zaczarnia
Sobota - Początek Mszy Świętych gregoriańskich za śp. Czesławę Filipowicz od córki i syna.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL