Ogłoszenia parafialne
XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.VII.2010 r.
 1. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte w naszym kościele codziennie rano o godzinie 630, tylko we środę – wieczorem o godzinie 1800, potem Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 2. Od najbliższego piątku 15.VII przez cały tydzień będzie trwał odpust w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie na Burku. Msze Święte codziennie o godzinie 600, 730, 900, 1530 i 1830. Dokładny program tego odpustu jest wywieszony w gablotce parafialnej. Zachęcam do licznego udziału.
 3. W dniach 27.VII – 28.VII (tj. środa i czwartek) jest planowana pielgrzymka parafialna do Lichenia poprzez Częstochowę, Gidle, Warszawę. Koszt tej pielgrzymki to 90 zł od osoby. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii albo u pań z Caritasu. Przy zapisie potrzebny będzie pesel dowodu danej osoby oraz 50 zł zaliczki. Gorąco zachęcam do udziału w tej pielgrzymce.
 4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godzinie 1100 będziemy przeżywać „złoty” jubileusz, 50 lat kapłaństwa ojca Mariana Lubelskiego.
 5. W tym tygodniu rozpoczęła się główna inwestycja budowlana tego roku w naszej parafii, jakim jest odwodnienie kościoła parafialnego. Jest ona niezbędna, ale równocześnie bardzo kosztowna, dlatego zwracam się do wszystkich parafian o składkę specjalną na ten cel w podpisanych kopertach ( jak do tej pory) w przyszłą niedzielę w wysokości 50 zł od każdej rodziny. Gdyby kogoś było stać i miał życzenie przekazać większą kwotę na ten cel jest to mile widziane. Liczę na wyrozumiałość i z góry składam serdeczne „Bóg zapłać”.
 6. Na stoliku koło figury św. Antoniego znajdują się czasopisma misyjne dla dzieci: „Świat misyjny” w cenie 2,50 gr. oraz dla dorosłych: „Misje dzisiaj” po 3 zł a w nim m.in. artykuł o zamordowanym w lutym tego roku w Tunezji polskim misjonarzu salezjaninie Marku Rybińskim. Zachęcam do zakupu i lektury.
 7. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Ziobro Beata, Rogowska Maria, Kołodziej Zofia, Merchut Dorota i Kukliński Tadeusz.

INTENCJE MSZALNE -11.VII. – 17.VII. 2011 r.

PONIEDZIAŁEK: - Święto św. Benedykta.
6.30
O szczęśliwą operację dla pewnej osoby 
+ Piotr Nytko od firmy Chiaradia Expo z Holandii.

WTOREK: - Wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu.
6.30
+ Janina Łakoma od syna Janusza z rodziną.
+ Jan Flis.

ŚRODA: - Wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta.
18.00
+ Mieczysław Kutrzuba, Roman Ptak od dzieci Małgorzaty i Marka
O zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Franciszka.

CZWARTEK:
6.30
+ Maria Starzec w rocznicę śmierci.
+ Kazimierz Wardzała od Stanisława Wardzały.

PIĄTEK: - Wspomnienie św. Bonawentury.

6.30
+ Janina Łakoma od syna Krzysztofa z rodziną.
+ Janina Łakoma od syna Stanisława z żoną.

SOBOTA: - Wspomnienie NMP z Góry Karmel.
6.30
+ Kazimierz Wardzała od syna Andrzeja z rodziną.
+ Kazimierz Wardzała od kuzyna Józefa z rodziną.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA:
7.00
O zachowanie od nieszczęść, obfite plony dla wiernych z Partuł Lisiogórskich.
Za zmarłych z rodziny Gasicielów.
9.00
O zdrowie i bł. Boże dla Mileny w 1 rocznicę urodzin i jej rodziców
+ Bonisław Paprocki w 30 dzień po śmierci od syna Andrzeja z żoną i córką. 
11.00
JUBILEUSZ 50 – LECIA KAPŁAŃSTWA OJCA MARIANA LUBELSKIEGO.
16.00
Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże dla Lucyny i Grzegorza w 8 rocznicę ślubu.

 

 
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 3.VII.2011 r.
 1. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte w naszym kościele codziennie rano o godzinie 630, tylko we środę – wieczorem o godzinie 1800, potem Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 2. Do przyszłej niedzieli będzie trwał Wielki Odpust Tuchowski. Codziennie Msza Święta o godzinie 700, 900, 1100, 1500 i 1830. Z naszej parafii jest organizowana w piątek przez Caritas pielgrzymka ludzi chorych, starszych. Wyjazd autokarem o godzinie 1300, Msza Święta w Tuchowie o godzinie 1500. Natomiast w sobotę jest organizowana przez Akcję Katolicką piesza pielgrzymka do Tuchowa. Wyjście spod kościoła parafialnego o godzinie 430 i trasa przez Wolę Rzędzińską, Ładną, Skrzyszów, Trzemesną, Karwodrzę i do Tuchowa, łącznie 23 km, tam udział we Mszy Świętej o godzinie 1100. Szczególnie gorąco zachęcam młodzież, starsze dzieci, ale i dorosłych do licznego udziału w tej pielgrzymce. Ofiarujmy ten trud pielgrzymi na podziękowanie Bogu przez ręce Maryi za wszelkie otrzymane łaski i prośby o dalszą opiekę Bożą. Dokładny program całego odpustu w Tuchowie jest wywieszony w gablotce parafialnej.
 3. Tradycyjnie w dniach od 17. VIII – 25.VIII wyrusza z Tarnowa już XXIX Piesza Pielgrzymka Tarnowska do Częstochowy pod hasłem " W komunii z Bogiem". Koszt pielgrzymki wynosi 90 zł od jednej osoby   ( gdyby z domu szła druga lub następne osoby to płacą 60 zł). Zapisy chętnych    w naszej parafii będą prowadzone w kancelarii do końca lipca. Dokładne informacje są umieszczone na okolicznościowym plakacie w gablotce parafialnej.
 4. Z naszej parafii po niedzieli 24.VII (dokładna data będzie podana w przyszłą niedzielę) jest planowana 2 – dniowa pielgrzymka do Lichenia. Koszt wstępny tej pielgrzymki to 90 zł od osoby. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii i u pań z Caritasu, abyśmy wiedzieli jak duże jest zainteresowanie. Także gorąco zachęcam do udziału w tej pielgrzymce.
 5. Za 2 tygodnie w niedzielę 17.VII podczas Mszy Świętej o godzinie 1100 będziemy przeżywać "złoty" jubileusz, 50 lat kapłaństwa ojca Mariana Lubelskiego.
 6. Na stoliku koło figury św. Antoniego znajduje się czasopismo dla dzieci "Promyczek dobra" z pięknym filmem na DVD z serii: Opowieści z Nowego Testamentu – Cuda Jezusa" w cenie 5 zł. Gorąco zachęcam do zakupu i lektury.
 7. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Łakoma Marcelina, Kawalec Irena, Habel Maria, Banach Barbara i Pinas Agnieszka.

INTENCJE MSZALNE - 4.VII. – 10.VII.2011 r.

PONIEDZIAŁEK:
6.30
+ Agata i Franciszek Stuglik w 18 rocznicę śmierci Agaty.
+ Piotr Nytko od kolegów z pracy Grzegorza i Krzysztofa z rodzinami.

WTOREK:
6.30
+ Antonina, Jan i Józef Małek.
+ Janina Łakoma od syna Kazimierza.

ŚRODA: - Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.
18.00
+ Stefania i Stanisław Chłopek.
+ Józefa Banaś w rocznicę śmierci.

CZWARTEK:
6.30
+ Janina Łakoma od syna Andrzeja z żoną, dziećmi i wnukami.
+ Józef Wapiennik w 7 dzień po śmierci od żony.

PIĄTEK: - Wspomnienie św. Jana z Dukli.
6.30
+ Kazimierz Wardzała od siostry Zofii z rodziną.
+ Kazimierz Wardzała od siostry Oli.

SOBOTA:
6.30
+ Krystyna Gądek.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA:
7.00
O szczęśliwe urodzaje, zachowanie od nieszczęść, Bożą opiekę nad rodzinami z rejonu Okręglik.
9.00
O zdrowie i bł. Boże oraz opiekę Matki Bożej dla członkiń róży Jadwigi Armatys i ich rodzin.
11.00
O zdrowie i bł. Boże oraz opiekę Matki Bożej dla członkiń róży Heleny Szczurek i ich rodzin.
O szczęśliwe urodzaje, zachowanie od nieszczęść i bł. Boże w rodzinach z rejonu Partuł Lisiogórskich.
16.00
+ Mieczysław Maca w 22 rocznicę śmierci.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL