Ogłoszenia parafialne
XII Niedziela Zwykła – 20.VI.2010 r.
 1. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte w naszym kościele będą odprawione codziennie rano o godzinie 630, tylko we środę wieczorem o godzinie 1800, potem Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 2. W piątek – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msza Święta na zakończenie zarówno dla dzieci Szkoły Podstawowej, jak i młodzieży Gimnazjum o godzinie 815 w kościele.
 3. We środę w kościele parafialnym w Lisiej Górze o godzinie 1700 odbędzie się święcenie nowych lektorów całego naszego dekanatu, w tym dwóch z naszej parafii. Zachęcamy rodziców, rodzeństwo do udziału w tym pięknym nabożeństwie.
 4. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejszą specjalną składkę do kopert, a przeznaczoną na cele parafialne.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 1100 – zmiana tajemnic różańcowych w kościele.
 6. Także w przyszłą niedzielę – odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie – Krzyżu, suma o godzinie 1100.
 7. W zakrystii są do nabycia duże obrazki „Serca Maryi” w formacie A3 , których zabrakło w zeszłą niedzielę.
 8. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące rodziny: Stelmach Stanisława, Szatko Celina, Piekielniak Adolf, Hutek Anna, Kędzior Szczepan, Kędzior Władysława.

INTENCJE MSZALNE–21.VI.– 27.VI. 2010 r.

PONIEDZIAŁEK: - Wspomnienie św. Alojzego.

6.30
Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i dalszą opiekę Bożą dla pewnej osoby w dniu imienin.
+ Alojzy Wapiennik w dniu imienin.

WTOREK:
6.30
Za zmarłych rodziców Marii z domu Sowa.
Za zmarłych z rodziny Wapienników.

ŚRODA:
18.00
+ Adolf Pinas z okazji imienin.
+ Janina Pyrek w 4 rocznicę śmierci.

CZWARTEK: - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
6.30
+ Jan Łuszcz z okazji imienin.
W pewnej Bogu wiadomej intencji.

PIĄTEK:
6.30
+ Jan Wiatr w rocznicę śmierci.
+ Roman Biskup od Walerii Janus z rodziną.

8.15
- Z podziękowaniem Panu Bogu i Matce Bożej za przeżyty rok szkolny z prośbą o szczęśliwe wakacje dla Dyrekcji, nauczycieli i wychowawców oraz dzieci Szkoły Podstawowej i młodzieży Gimnazjum.

SOBOTA:
6.30
+ Janina i Bronisław Sysło od córki z rodziną.
+ Jan i Bronisław Tarnowscy.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA:
7.00
+ Władysław Starzec w dniu imienin.
+ Piotr Kuta w 10 rocznicę śmierci oraz z okazji imienin od córki Jolanty z rodziną.
9.00
Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Agnieszki i Sławomira w 15 rocznicę ślubu.
+ Janina z okazji imienin.
11.00
+ Maria i Jan Starzyk w 2 rocznicę śmierci Marii.
16.00
W intencji dziecka, które przyjmie chrzest święty i jego rodziny.

Msze Święte Gregoriańskie za duszę śp. Tadeusza Łuszcza będą codziennie o godzinie 630, tylko we środę wieczorem o godzinie 1800.

 
Niedziela Zwykła – 6.VI.2010 r.
 1. W dzisiejszą niedzielę Msze Święte będą odprawione o godzinie 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00. Procesja Eucharystyczna wokół kościoła po Mszy Świętej o godzinie 11.00.
 2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeżycia Uroczystości Bożego Ciała, a przede wszystkim rodzinom, które przygotowały piękne ołtarze, strażakom za dopilnowanie porządku na drodze publicznej i asystę podczas procesji, niosącym obrazy, ferektony, dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiatki i małym chłopcom dzwoniącym, panu organiście, panu kościelnemu, ministrantom i lektorom. Za tych wszystkich odprawię Mszę Świętą w najbliższy czwartek o godzinie 18.00.
 3. W nadchodzącym tygodniu w trwającej do czwartku oktawie Bożego Ciała. Msze Święte połączone z procesją Eucharystyczną wokół kościoła będą wieczorem o godzinie 18.00. Zachęcamy do licznego udziału.
 4. We czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała podczas Mszy Świętej o godzinie 18.00 będzie poświęcenie wianków z ziół i kwiatów i specjalne błogosławieństwo małych dzieci, dlatego serdecznie zachęcamy wszystkie mamy wraz ze swoimi małymi pociechami do licznego udziału w tym nabożeństwie.
 5. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza Święta wieczorem o godzinie 18.00. W tym dniu odpust w parafii Nowa Jastrząbka – suma o godzinie 11.00. Z racji przeżywanej w piątek uroczystości nie obowiązuje post.
 6. W sobotę przypada Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Msza Święta rano o godzinie 6.30.
 7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek przed kościołem będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Tarnowie i Krakowie.
 8. W zeszłą niedzielę podczas zbiórki przed kościołem nasza parafia zebrała na rzecz powodzian kwotę 4 770 zł. Została ona przekazana do Caritas Diecezji w Tarnowie. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”
 9. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 10.00 są proszone następujące rodziny: Bartosz Stanisław, Cichoń Stanisława, Chrzanowski Paweł, Chrzanowska Katarzyna i Szostak Stanisław.
 10. Na stoliku koło figury św. Antoniego znajduje się czasopismo dla dzieci „Promyczek dobra” ze specjalnym breloczkiem w cenie 4 zł. Zachęcamy do zakupu i lektury.

 

INTENCJE MSZALNE– 7.VI. - 13.VI. 2010 r.

PONIEDZIAŁEK:
18.00
1. O szczęśliwe urodzaje, zachowanie od klęsk żywiołowych, bł. Boże w rodzinach z rejonu „Okręglik”.
+Wiesława Łakoma w dniu imienin.

WTOREK: - Wspomnienie św. Jadwigi.
18.00
O zdrowie i bł. Boże dla członkiń i ich rodzin z róży Heleny Szczurek.
+ Tekla Łakoma w 28 rocznicę śmierci.

ŚRODA:
18.00
O zdrowie i bł. Boże dla członkiń i ich rodzin z róży Teresy Kocoł.
Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże, szczęśliwe urodzaje od rodzin wykonujących III ołtarz na Boże Ciało.

CZWARTEK: - Zakończenie „oktawy” Bożego Ciała.
18.00
Za całą parafię.
Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla członkiń i ich rodzin z róży Janiny Chrzanowskiej.

PIĄTEK: - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
18.00
Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże dla członkiń i ich rodzin z róży Władysławy Filipowskiej.
O zdrowie i bł. Boże dla Klaudii.

SOBOTA: - Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
6.30
+ Stefania Starzec z okazji 15 rocznicy śmierci.
+ Tekla Łakoma w 28 rocznicę śmierci.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA:
7.00
Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla członków i ich rodzin z róży Mariana Szwalca.
+ Genowefa Kuta w 5 rocznicę śmierci.
9.00
Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Antoniego i Janiny Mruk z okazji imienin.
11.00
Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże dla Teresy i Antoniego Jeż w 30 rocznicę ślubu.
16.00
+ Maria Zaraza w 10 rocznicę śmierci od syna z rodziną.
Msze Święte Gregoriańskie za duszę śp. Tadeusza Łuszcza będą codziennie wieczorem o godzinie 18.00, tylko w sobotę rano o godzinie 6.30.

 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL